استقبال از راه اندازی کمپین «با هم در برابر اسیدپاشی»

تنها چند روز پس از آغاز به کار «کمپین باهم دربرابر اسیدپاشی» تارنماهای بیدارزنی، خشونت بس و جهان زن با درج خبر آغاز به کار این کمپین به استقبال آن رفتند.

againstacid.wordpress.com-acid-attacks

از جمله تارنمای «بیدارزنی» درباره کمپین نوشت: «در برابر اسیدپاشی» عنوان ویلاگ و صفحه‌ای جدید در فیس بوک است. این صفحه توسط جمعی از فعالان حقوق زنان برای اطلاع‌رسانی و فعالیت در زمینه‌ی مقابله با اسیدپاشی راه‌اندازی شده است. در معرفی این صفحه که در همان دو روز اول بیش از چهار هزار بازدیدکننده داشته، آمده است:

در پاییز ۱۳۹۳ در شهر اصفهان، اسیدپاشی‌های زنجیره‌ای به سروصورت چند تن از زنان این شهر توسط  موتورسوار یا موتورسوارانی انجام شد که تاکنون اقدام موثری برای شناسایی و معرفی آن‌ها به خانواده‌های قربانیان و جامعه ایران انجام نشده است. علاوه بر اسیدپاشی زنجیره‌ای تاکنون زنان بسیاری قربانی انتقام‌گیری‌های شخصی توسط اسیدپاشی شده‌اند. حتی دختران خردسالی همچون رعنا براثر اسیدپاشی  زندگی‌شان و سلامتشان تباه شده است. این  صفحه برای زدود‌ن خشونت علیه زنان و مقابله با پدیده دهشتناک اسیدپاشی است. برای یاری‌رساندن به آن‌هایی است که قربانی خشونت اسیدپاشی شده‌اند. برای کاهش خشونت علاوه بر جنبه آگاهی‌رسانی و فرهنگ‌سازی، قربانیان اسیدپاشی نیز باید موردحمایت اجتماعی قرار گیرند و فراموش نشوند.

در پاین نیز این تارنماهای فعال جنبش زنان همگان را دعوت به دیدن کردن  از صفحه فیس‌بوک «در برابر اسیدپاشی»  وپیوستن به حامیان این کمپین کردند.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s