جزئیات اسیدپاشی در کهنوج

رییس کل دادگستری استان کرمان از بازداشت عوامل اسیدپاشی در کهنوج خبر داد.11-1091

موحد در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمان، گفت: دیشب دو تن از کاسبان کهنوجی از سوی هم‌صنفشان مورد اسیدپاشی قرار گرفتند.وی با تایید خبر بازداشت عوامل این اسیدپاشی گفت: این افراد در روابطشان با هم اختلاف داشتند که منجر به اسیدپاشی شد.

رییس کل دادگستری استان کرمان از دستگیری سه مظنون در این راستا خبر داد.

خلیل‌الله همایی‌راد سخنگوی کمیسیون اطلاع‌رسانی امنیت استان کرمان با تشریح جزییات اسیدپاشی شهرستان کهنوج گفت: دیشب در ساعت ۲۱ و ۱۰ دقیقه، فردی ۴۵ ساله که دارای مغازه لوازم یدکی در شهرستان کهنوج بود به همراه شاگردش مورد حمله اسیدپاشی دو نفر راکب موتور سوار قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه میزان سوختگی این دو نفر ۳۰ تا ۴۰ درصد گزارش شده است ادامه داد: با اقدامات به موقع اورژانس، دو نفر مصدوم بلافاصله تحت مداوای اولیه قرار می‌گیرند و سپس به منظور مداوای بیشتر به کرمان اعزام می‌شوند.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان تصریح‌کرد: از دیشب اقدامات لازم توسط نیروی انتظامی و امنیتی استان برای دستگیری ضاربان صورت گرفت که در این راستا صبح امروز (۲۲ مردادماه) دو نفر برادر به همراه فرد سومی نیز که با آن دو برادر همدست بود دستگیر شدند و پرونده توسط مراجع قضایی در دست بررسی است. همایی‌راد درباره علت وقوع این حادثه نیز به ایسنا گفت: علت اولیه این اسیدپاشی اختلافات قبلی و انتقام‌گیری بوده، ضمن آنکه ممکن است در ادامه بازجویی‌ها، دلیل واضح‌تری نیز بدست آوریم که اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وی گفت: سرعت عمل نیروهای انتظامی و امنیتی استان در بدست آوردن اطلاعات و پیگیری در شناسایی از اهمیت زیادی برخوردار بود.

به گزارش ایسنا، حوالی ساعت ۲۱ دیشب یک مورد اسیدپاشی در کهنوج روی داد و اسیدپاشان از محل متواری شدند. این اسیدپاشی به دلیل اختلافات شخصی بین این افراد رخ داده و فردی که مورد اسیدپاشی قرار گرفته از کاسبان ارزان‌ فروش بوده و از آنجا که افرادی از این اقدام ناراحت بودند، دست به این اقدام جنایتبار زدند. صاحب مغازه و شاگرد وی از ناحیه صورت، دست، چشم، شکم و پا آسیب‌دیده، در بخش سوختگی یکی از بیمارستان‌های کرمان بستری هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمان

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s